مهم نیست که شما یک نفر را چقدر دوست دارید، گاهی اوقات باید بروز احساسات خود را به تعلیق بیاندازید و یا از شدت آن بکاهید. همسر خودشیفته شما ممکن است در اغلب موارد خودخواهانه رفتار ‌کند. این موضوع لزوماً به این معنی نیست که آنها همیشه خودخواه هستند، آنها ممکن است در طول هفته بسیار مهربانانه با شما برخورد کنند و بسیار قدردان تان باشند. 

اما افراد با شخصیت خودشیفته گاهی اوقات رفتارهایی بسیار زننده از خود بروز می دهند. به عنوان مثال اگر همسر نارسیست تان از شما انتظار داشته باشد که با وجود انجام کارهای سخت در خارج از خانه، همیشه و تحت هر شرایطی، غذایتان آماده و حاضر باشد، احتمالاً می‌تواند یکی از نشانه های این باشد که شما با یک همسر خودشیفته زندگی می‌کنید.

خبر خوب این است که شما با صبر و صرف وقت می‌توانید این مشکل را حل کنید. البته نباید برداشت کنید که باید حتما همسر خودشیفته تان را به طور کامل تغییر دهید (اصلا این کار غیر ممکن است)، ولی به هر حال باید برای بهبود رابطه نهایت تلاش خود را بکنید.اگر شما به صورت مستقیم این مسئله را با آنها مطرح کنید ممکن است با واکنش تند و تدافعی آنها مواجه شوید، پس باید از روش های حساس تری استفاده نمایید. 

در اینجا 8 راه برای مواجهه درست با یک همسر خودشیفته یا نارسیست بیان شده است:

۱. کمی به خودتان توجه کنید.
اکنون وقت آن رسیده است که پمپاژ عشق، محبت و توجه را نسبت به همسر خودشیفته تان متوقف کنید و کمی به خودتان توجه کنید تا عزت نفس تان افزایش یابد. 

"ویلیام لایف چک" می‌گوید: "نادیده گرفتن نیازهایتان و توجه صرف به شریک زندگی یک فضیلت نیست، این کار فقط باعث می‌شود شما از نظر احساسی آسیب ببینید." 

بنابراین در عین نشان دادن عشق تان، تفریح کنید، از خودتان مراقبت نمایید و بر تامین نیازهای خود تمرکز کنید و البته به یاد داشته باشید شما شایسته بهترین ها هستید.

اختلال خودشیفتگی

۲. با همسر خودشیفته خود صحبت کنید.
گاهی اوقات ما اصلا نسبت به رفتارهای خودخواهانه خود هیچ گونه آگاهی نداریم و نیاز است که یک نفر ما را متوجه کند، پس باید با یکدیگر صحبت کنیم. اما باید دقت کنید که این کار را به شیوه ای پرخاشگرانه انجام ندهید و فکر نکنید که در حال مبارزه هستید. 

"ویلیام" در این باره پیشنهاد می‌کند: "به هیچ عنوان به تندی رفتار نکنید و فریاد نزنید." آیا شما خودتان حاضر می‌شوید با کسی دائماً عصبانی یا ناراحت تان می‌کند صحبت نمایید؟ پس بهتر است آرامش خود را حفظ کنید سپس به گفت و گو بپردازید.

۳. از فواید و مزایای تغییر کردن آگاه شوید.
اگر شما صرفاً بر تغییر همسر خود که شخصیت خودشیفته دارد تاکید کنید و از مزایای آن برایش صحبت نکنید، ممکن است او فکر کند که شما فقط به فکر راحتی و آسایش خود هستید. بنابراین او را از فواید تغییر و تحول آگاه کنید تا راحت تر با این موضوع کنار بیاید. 

یکی از مشاوران حرفه ای در زمینه ازدواج می‌گوید: "به مزایای این موضوع توجه کنید، شما باید برای بهتر شدن تلاش خود را بکنید." اگر شریک زندگیتان ببیند که با یک تغییر کوچک چقدر می‌تواند شما را خوشحال کند، حتماً این کار را خواهد کرد.


آیا شما که در حال خواندنِ این مقاله هستید با یک فرد خودشیفته در ارتباط هستید؟ آیا از این ارتباط خسته و دلسرد شده اید و به دنبال راه حلی برای مشکلات خود هستید؟

راهنمای برخورد با همسر خودشیفتهبرای اینکه محصول صوتی راهنمای رفتار و زندگی با همسر خودشیفته (نارسیست) را تهیه کنید عجله نکنید. ابتدا قسمتی از این محصول را گوش کنید: 

۴. همسر خودشیفته خود را درک کنید.
گاهی اوقات افراد نارسیست به دلیل تجربیات گذشته خود به روش خاصی عمل می‌کنند، بنابراین قبل از اینکه از شریک زندگی خود انتقاد کنید، بهتر است ریشه اقدامات او را کشف کنید. 

روان درمانگر معروف "دایان بارت" توصیه می‌کند: "درک کردن به معنای اسیر شدن نیست. اما اگر بتوانید انگیزه ای که پشت رفتارهایشان پنهان است را درک کنید راحت تر می‌توانید نسبت به آنها واکنش دهید." اگر انگیزه و اتفاقات گذشته همسر خود را نادیده بگیرید مطمئناً نخواهید توانست به صورتی مؤثر با او ارتباط برقرار کنید.


۵. اجازه صحبت کردن به طرف مقابل را بدهید.
برای حل مشکلات موجود این راه حل بسیار کمک کننده خواهد بود، بنابراین هنگامی که می خواهید درباره خودخواه بودن همسرتان با او صحبت کنید، بهتر است از این روش استفاده کنید. 

"اسکندیا آلیسون" مشاور سایت "موتیویشن گرید" درباره این مسئله می‌گوید: "بهتر است یکبار این ایده نوبتی صحبت کردن را امتحان کنید، در این روش هر یک حرف خود را بیان می‌کند، به صحبت طرف مقابل گوش می دهد و از معاشرت با یکدیگر لذت می‌برند. این مورد را در گفت و گوهایتان رعایت کنید و ببینید که چه نتیجه ای می‌گیرید." ممکن است در ابتدا برای هماهنگی کمی به آموزش نیاز داشته باشید ولی رفته رفته مهارت تان افزایش خواهد یافت.

همسر خودشیفته

۶. ارزش خود را بدانید.
گاهی اوقات ما خودمان اجازه می‌دهیم که افراد خودشیفته با ما خودخواهانه رفتار کنند، زیرا ما ارزش خود را در نظر نمی گیریم. برای اینکه به افراد خودشیفته نشان دهید که چگونه باید با شما رفتار کنند ابتدا باید ارزش خودتان را درک کنید.
"لیندی سرتیس" در سایت "دیلی اوه" پیشنهاد می دهد: "کسی که قدر خود را نداند افراد زمان کمتری را به او اختصاص می‌دهند. منافع خود را دنبال کنید. با افرادی که به صورتی مثبت با رفتار می‌کنند ارتباط برقرار کنید و از کسانی که دائماً شما را سرزنش می‌کنند دور شوید. به هیچ عنوان به دنبال تایید دیگران نباشید." بعد از انجام این کار همسر خودشیفته تان دیگر با شما بد رفتار نخواهد کرد.

https://www.instagram.com/jaryaancom/


۷. موفقیت های گذشته را یادآوری کنید.
اگر بیش از دو ماه است که با همسرتان هستید، مطمئناً باید رفع مشکلات با همکاری یکدیگر زندگی شادی برای خود بسازید. هنگامی که همسرتان خودخواهانه رفتار می‌کند باید ابتدا موفقیت های گذشته را به او یادآوری کنید. افراد موفقی در این باره گفته اند: "درباره آنچه که باعث رشد رابطه تان شده است با یکدیگر صحبت کنید و به آنها اشاره نمایید." یادآوری این موضوعات صمیمیت را به رابطه شما باز می گرداند.

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید:
افراد موفق چگونه با افراد خودشیفته برخورد می‌کنند؟
آیا ترامپ از «اختلال شخصیت خودشیفته» رنج می برد؟


۸. حد و حدودی برای خود تعیین کنید.
هنگامی که کسی به شما اهمیت می‌دهد باید مرزی برای خود تعیین کنید. "کورتیس" توضیح می‌دهد: "برای افراد خودشیفته تعیین کنید که چه بخش هایی از زندگی شما را نمی توانند به خطر بیاندازند و حصاری در اطراف آنها ایجاد کنید." گاهی اوقات باید بهترین چیزها را فقط برای خودتان بخواهید. به هیچ عنوان نباید اولویت های خود حتی در صورت بروز مشکلات نیز فراموش کنید.
از این پس سعی کنید بیشتر به خودتان توجه کنید و به یاد داشته باشید اگر خودتان تغییر کنید، همسر نارسیست تان نیز تغییر خواهد کرد!


پیشنهادِ ما:

این محصول صوتی را ببینید و تهیه کنید. در آن به صورت مفصل و با کیفیت بالا، در این مورد به شما آموزش داده ایم:راهنمای رفتار با همسر خودشیفته

اگر خوشیفته هستید و یا در ارتباط با یک فرد خودشیفته هستید، این محصول می تواند نجاتتان دهد!خرید محصول جریانhttps://www.instagram.com/jaryaancom/